Estesante Clinic

Fulya: 0533 067 49 50

Bakırköy: 0530 073 40 97

Akasya: 0533 616 05 46

Akasya Prime: 0533 598 05 46

Beylikdüzü: 0530 509 05 46

Mail: info@estesanteclinic.com

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Amaç; baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırmaktır. Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle uzman ve bu konuda deneyimli doktorlar ve ekip tarafından hastane ortamında yapılması en güvenli yoldur. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak kazandırılmaktadır. Saç ekiminde amacımız; kişiye modern tıbbi uygulamalarla konforlu bir şekilde doğal saçlı görünümü tekrar sağlamaktır.

FUE Saç Ekimi - FUE Technique

Saç dış görünüşünün ve estetiğin en önemli parçalarındandır. Pek çok insan gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayı ister. Ancak zamanlar kadınlarda ve erkeklerde hormonal faktörler, hava kirliliği, stres, vitamin ve mineral eksikliği gibi çeşitli faktörlerin de etkisiyle saç dökülmesi ve saç kaybı problemleri görülebilir. Erkeklerdeki en büyük saç dökülmesi nedeni genetik faktörlerdir. Kadınlarda görülen saç dökülmesi probleminin en sık karşılaşılan sebebi ise hormonal faktörler ve demir, B12 gibi vitamin ve mineral eksikliğidir. Günümüzde saç dökülmesi ve saç kaybı probleminden saç ekimi yöntemleri ile kurtulmak mümkündür. FUE yöntemi saç ekim uzmanları tarafından en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Saç ekimi uzmanları saç nakli için başvuran hastaların öncelikle saç analizlerini yaparlar. Böylece saçın yapısı ve kalitesi, dökülmenin yoğunluğu, saçların alınacağı donör bölgedeki saç köklerinin kalitesi belirlenir. Daha sonrasında hastanın Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltılmış hali olan FUE yöntemine uygun olduğuna karar verilirse işleme başlanır. FUE yönteminin en önemli avantajı işlem sonrasında hastanın saçlarının doğal görünmesidir.

DHI Saç ekimi – DHI Technique

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.

Sakal – Bıyık Ekimi – Beard Transplant

Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların olmadığı ya da çok seyrek görüldüğü alanlara, kılların saçlı deriden alınan kıl kökleri nakledilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sakalbıyık ekiminde ense bölgesindeki saçın donör olarak kullanılmasıdır.

Kadın Saç Ekimi – Women Hairtransplant

Kadınlarda saç ekimi genellikle FUE tekniği ile yapılır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem ağrısız olarak geçer. FUE tekniğinde ekilecek olan saçlar, ense bölümünden toplanarak saçsız olan bölgeye tek tek ekilir. Böylece daha estetik ve doğal bir görünüm amaçlanır.

Kaş Ekimi – Eyebrow Transplant

Kaş ekimi operasyonu, dökülme ya da genetik özelliklere bağlı olarak kaşsız kalan bölgeye, donör bölgeden alınan saç köklerinin nakil edilmesi işlemidir.

Yazılarımızdan Haberdar Olun!

Bize Sorun!