Estesante Clinic

Fulya: 0533 067 49 50

Bakırköy: 0530 073 40 97

Akasya: 0533 616 05 46

Akasya Prime: 0533 598 05 46

Beylikdüzü: 0530 509 05 46

Mail: info@estesanteclinic.com

BOTOX

İçindekiler

Botoks Nedir?
Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. Estetik ve kozmetik amaçlarla, mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, oluşumunu engellemek ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla ve kronik migren tedavisinde kullanılabilmektedir.

-Tüm yüz botoks – face botox
Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir. Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Ayrıca yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir.

-Boyu botoks – neck botox
Botoks boyun bölgesinde uygulandığında; Dikey bantların azaltılmasını, Çene kemiğinin belirginliğinin artırılmasını, Boynun estetik ünitelerinin belirginleşmesini ve yüzün boyun kası tarafından aşağı çekilmesini engelleyerek yukarı hareketini sağlar.

-Erkek botoks – man botox
Erkek botoksu (brotoks) genellikle alın bölgesi ve gülme kaslarına uygulanır. Ayrıca brotox tedavisinde kadınlarda olduğu gibi gergin ve pürüzsüz bir uygulama hedeflenmez. Erkek botoks tedavisi yaşa ve yüzün yapısına uygun olacak şekilde minimal dozlarda enjeksiyonlar ile uygulanır.

-Terleme botoks – exude botox
Aşırı terleme tedavisi ise botoks enjeksiyonları uygulanarak bu durumun ortadan kaldırılmasına denir. Botoks yani Botulinum toksini, sinir uçlarından ter bezlerini uyaran madde salınmasını engeller ve böylece terlemeyi durdurur. Aşırı terleme tedavisinde botoks uygulaması 20 yıldan uzun zamandır kullanılmaktadır

-Masater botoks – masater botox
Çene yapısını incelterek kare görünümünden ziyade daha ince ve oval bir yüze kavuşturur. Çene kaslarına yapılan bu botoks işlemiyle çene kaslarının boyutu küçülür. Böylece, daha ince ve belirgin çene hattına kavuşmuş olursunuz. Çene sıkma ve diş gıcırdatmadan dolayı gelişen ağrıdan kurtulmuş olursunuz.

-Migren botoks – migrain botox
Migren botoksu, migren ataklarının başlamasına sebep olan aşırı kas kasılma bölgelerinin kontrollü olarak zayıflatılarak, kronik migren ataklarının başlamasını önlemeye yönelik bir yardımcı migren tedavi yöntemidir. Migren insan yaşam kalitesini oldukça düşüren bir rahatsızlıktır.

-Fasyal botoks – paralysis botox

Yazılarımızdan Haberdar Olun!

Bize Sorun!